1. rozwiązanie i parametry techniczne
Co to oznacza ".. otrzymaliśmy taką propozycję.." Znaczy się kto taką ofertę przedstawił: pan z firmy? sąsiad? kolega z pracy?
Też stoję/stałem przed problemem rozwiązania ogrzewania i wentylacji domu. Zewsząd mnóstwo podpowiedzi, co fachowiec to przynajmniej 2 kolejne pomysły. Jaka izolacja?, po co ci pompa ciepła? jaki spręż? jaki rodzaj gwc ? itp. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że chyba najlepiej będzie jak rozpalę po środku pokoju ognisko i wywalę dziurę w suficie.
A odpowiedź jest bardzo prosta. Czy masz to wszystko uwzględnione w projekcie architektonicznym do adaptacji budynku do działki (tzn taki jaki się składa do urzędu w celu uzyskania pozwolenia na budowę)? Ew. czy masz w ogóle jakiś projekt inżynierski instalacji CO i wod-kan dostosowany oczywiście do Waszych potrzeb? Czy firma, która będzie realizowała w ogóle od Ciebie tego wymagała?
Ja realizuję całość ww instalacji w Viessmanie. Pan z którym konsultowałem swój pomysł, powiedział że wg niego może być, ale bez projektu indywidualnego (dostosowanego do moich potrzeb z uwzględnieniem właśnie tych wszystkich parametrów) na którym będzie pieczątka INŻYNIER to on się nie bierze. Żeby była jasność - nie sugerował mi od razu swojego kolegi tylko powiedział, że ma być i już. Choć oczywiście przepisy tego nie wymagają. Koszt projektu, bez badania geologicznego to cena ok 1 - 1,5 kzł. Więcej zapłacisz za nowe firanki. A ktoś bierze odpowiedzialność za coś co ma działać na całe życie.
Jeżeli mogę doradzić coś ze swojej strony to rzeczywiście GWC chyba nie jest potrzebny. A to dlatego, że jeszcze nie spotkałem się opinią ludzi którym by to ułatwiło znacząco życie. Na rurowy nie zdecydował bym się na pewno, ale to jest tylko moje zdanie amatora.
2. Koszt - raczej stany średnie, a nawet niskie. Także jeżeli szczegóły techniczne zostały dostosowane do potrzeb do Waszego domu (przez osobę, która faktycznie się na tym zna i bierze za to odpowiedzialność) to do dzieła i powodzenia