Wupert
Dzięki za to podsumowanie! W pełni się z Tobą zgadzam. Dobór materiału wałka do farby (typ farby i jej gęstość) oraz długości runa do typu faktury jaką zastajemy/chcemy zostawić. Trzeba powiedzieć że firma Painto klarownie to opisała - jest prosto i konkretnie. Gdzie można je dostać?
Sufity mam już prawie zrobione - został ten największy - którego najbardziej się "boję", bo im większe powierzchnie tym większe ryzyko, że zakładka będzie już na minimalnie podeschniętą farbę co skutkuje widocznym "pasem" pod światło. Spróbuję maxymalnie mocno jak się da zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu na czas malowania i może dodać cit więcej wody no i malować możliwie szybko.
Mam jeszcze pytanie odnośnie ścian - farba podkładowa położona na nich została przeszlifowana- miejscami gdzie była minimalna wypukłość ściany - warstwa farby podkładowej została całkowicie zeszlifowana - do tynku. Czy zamalowywać te "przebijające" częściowo lub całkowicie miejsca podkładem? Chodzi oczywiście o wyrównanie chłonności - po przesunięciu wilgotną gąbką - te "przebicia" odrobinę szybciej chłoną wodę. Pytanie brzmi - czy po pomalowaniu pierwszej warstwy farby docelowej ta chłonność i tak się nie wyrówna? Czy na drugiej warstwie farby docelowej jeszcze coś będzie wychodzić?
Zamalowywałbym małym wałeczkiem i potem jeszcze raz lekko przeszlifowałbym by nie było widać krawędzi tych miejsc, ale to trochę wszystko czasochłonne jest, więc zastanawiam się czy potrzebne.