Zalanie i remont.

Właściwe uszczelnienie poszczególnych elementów konstrukcyjnych domu ma kolosalne znaczenie dla jego trwałości i późniejszych warunków mieszkania w domu. Właściwego zabezpieczenia wymagają też, np. tarasy. Zdarzają się również sytuacje, kiedy musimy użyć materiałów uszczelniających do napraw czy remontów. W tym dziale znajdziesz praktyczne porady na temat wszelkiego rodzaju uszczelnień.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ress
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2012, 8:33
Lokalizacja: Poznan
Zalanie i remont.

autor: ress » 12 wrz 2012, 8:48

Witam.

Zeszlej zimy "podlalo" nam przedpokoj i lazienke. Rury zostaly naprawione, odpadajacy tynk zbity, pomieszczeniom dalem rok na wyschniecie co teoretycznie powinno wystarczyc, ale ciagle czuc nieprzyjemny zapach. W razie nieregularnego wietrzenia nawet spory...

Pytanie co teraz. Jak na mnie, spryskalbym kilkakrotnie sciany srodkiem antygrzybicznym, potem grunt, tynk i szpachla. Nie wiem jednak czy w sytuacji, kiedy czuc wilgoc, grzyba, sam nie wiem co to jest, mozna dzialac.

Dom jest stary, ma z 70 lat (ale jest w swietnej kondycji).

ress
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2012, 8:33
Lokalizacja: Poznan
Re: Zalanie i remont.

autor: ress » 12 wrz 2012, 20:14

Owszem, w lazience sa 3 okna + wentylacja.

Co do gruntowania przed malowaniem - dlaczego w akurat takiej kolejnosci? Czy na zagruntowana sciane ladnie zlapie mi farba?

Nie rozumiem tez dlaczego najpierw szpachlowanie, dopiero potem gruntowanie. Moze dla pewnosci 2x grunt (pod i na szpachle) : >

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Zalanie i remont.

autor: -_- greg » 23 paź 2014, 17:22

Temat stary ale może się komuś przyda.
Woda prawdopodobnie weszła pod wylewkę i prawdopodobnie stamtąd idzie smród. Kiedyś (lata70') stosowało się płyty paździerzowe pod wylewki. Jak zawilgotniały to śmierdzi konkretnie. Same się nie osuszą. Warto było od razu spróbować użyć osuszacz budowlany do wyciągnięcia wilgoci, ale po roku w przypadku paździerza nie ma gwarancji że takie osuszenie załatwi sprawę. Ostatecznie zostaje wymiana całej podłogi łącznie z wylewką, od podstaw.

Hematyt
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2014, 14:56
Re: Zalanie i remont.

autor: Hematyt » 22 gru 2014, 22:28

Lepiej to zrobić raz a dobrze. Wtedy efekt będzie taki jak oczekiwany i nie trzeba będzie powtarzać drugi raz za jakiś czas. Robienie po łebkach przynosi rezultaty inne niż by się chciało mieć.


Wróć do „Materiały uszczelniające”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów