Mitsumaniak pisze:Witam jestem Piotrek ... znajomy inżynier odradza mi bo oczywiście jako stary budowlaniec popiera domy murowane. Mówił o pionowym przenikaniu wiatru że u jego znajomej z gniazdek wieje wiatr, dla mnie to trochę niedorzeczne i wygląda raczej na złe wykonanie. Ja chce na zewnętrzne ściany dodatkowo dać styropian.
Andrzej Wilhelmi pisze:ad. 2. A w tradycyjnym budownictwie to niby nie glina, cement, wapno, stal?
Należało napisać w tym miejscu, że jest to technologia nisko energochłonna.
Andrzej Wilhelmi pisze:ad. 3. Mała bezwładność cieplna jest plusem i minusem. Z jednej strony szybko się nagrzewa ale i bardzo szybko się chłodzi.
Mitsumaniak pisze:Dzieki za pomoc, bede dużo pytał i przepraszam jeżeli beda to głupie lub błahe pytania nie jestem ekspertem. Ze wełna to wiem, ale myslałem że na wełne płyta,styropian i tynk, dobrze zrozumiałem że na wełne tynk?
Inez Co. Domy Kanadyjskie pisze:... drewno jest odnawialne.
... mury nabierają bardzo dużo chłodu nocą, a w ciągu dnia nie są w stanie się ogrzać od samego słońca zaglądającego przez okna.
Andrzej Wilhelmi pisze:A jaki jest sens zastosowania wiatroizolacji w ścianie o takich warstwach?!
Andrzej Wilhelmi pisze:Wstawienie płyty OSB w tym miejscu jest już błędem gdyż stawia ona dość duży opór parze wodnej. Najlepiej byłoby nie montować izolacji cieplne w szkielecie więc warstwy w poprawnie wykonanej ścianie wyglądałyby tak: płyta gk, szkielet, paroizolacja, płyta OSB (jako materiał sztywniący ścianę i nośnik dla wełny lub styropianu), styropian 20 cm mocowany mechanicznie, klej z siatką, grunt i tynk. W tak wykonanej ścianie mamy izolację cieplną poza konstrukcją i tak zwany "Punkt rosy" poza konstrukcją.
Inez Co. Domy Kanadyjskie pisze:... co chroniłoby konstrukcję przed ogniem? Uzgodniliśmy przecież, że to wełna chroni kontrukcję, bo zabiera tlen.
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości