POMPA CIEPŁA - OPINIE

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: emsti » 08 lut 2024, 11:05

1. Pompa źle działa tym, którzy mają albo zjebana instalację albo źle dobrana pompę.
2. Pompa przy niższych temperaturach ma niższą wydajność. Np. pompa o mocy nominalnej 9kW może mieć przy temperaturze -20 stopni 5kW. Są wyjątki np Panasonic T-Cap.
3. Przy temperaturze -20 pompa i tak ma słabą wydajność. Jeśli całoroczny SCOP wynosi powiedzmy 4 to przy takich mrozach jest bliski 1. Dlatego nie ma wielkiej różnicy czy działa sama pompa czy pompa plus grzałka.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2024, 9:52 przez emsti, łącznie zmieniany 1 raz.

adamgorka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 21 cze 2022, 14:49
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: adamgorka » 27 mar 2024, 9:20

Skonsultuj się w sprawie instalacji pomp ciepła i fotowoltaiki z ZOOM Energia sp. z o.o. Realizują różne inwestycje związane z OZE właśnie w Łodzi oraz najbliższych okolicach i na pompy otrzymujesz dziesięć lat stabilnej gwarancji. Oczywiście pompy ciepła w klasie energetycznej A +++. Z innych generalnie nie ma sensu korzystać pod kątem długoterminowej wydajności.

Fikol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 28 cze 2022, 7:57
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Fikol » 21 cze 2024, 9:27

Pompa ciepła i fotowoltaika to chyba teraz najlepsze rozwiązanie. Wiadomo, początkowe koszta nie są najmniejsze, ale jest bezobsługowa i szybko się zwraca. W tym temacie możesz zagadać z firmą rekuperator Ask z Krakowa, która działa również na Śląsku. Ogarniają temat od 20 lat.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6038
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Enerbau » 24 cze 2024, 22:24

Jeżeli chodzi o koszty urządzeń grzewczych, to pompa ciepła nigdy się nie amortyzuje!
W przypadku ogrzewania domu o powierzchni 100 m2, koszt pompy ciepła wynosi
ok. 40 000 zł. Do tego dochodzą regularne przeglądy, wymiana filtrów i zużytych części.
Serwis nie jest za darmo! Trwałość urządzeń do 20 lat. Potem trzeba zaczynać od nowa.
W przypadku ogrzewań na podczerwień, koszt systemu grzewczego dla domu 100 m2 wynosi ok. 20 000 zł. Trwałość do 50 lat! Zużycie energii porównywalne z pompą ciepła. Brak kosztów serwisowania i wymiany zużytych części. Inny komfort termiczny, w porównaniu do ogrzewań konwekcyjnych, do których zaliczają się pompy ciepła! Możliwość precyzyjnej kontroli temperatury w każdym pomieszczeniu. System grzewczy zużywa tylko tyle energii, ile budynek traci.
Warto zweryfikować nachalną reklamę i zapoznać się z alternatywnymi sposobami ogrzewania. Pamiętajmy, że pompa ciepła jest też ogrzewaniem elektrycznym, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jeżeli temperatura zewnętrzna spadnie zbyt nisko, albo zapotrzebowanie energetyczne budynku (stary dom) będzie zbyt wysokie, to włączy się grzałka w pompie ciepła, a oszczędności zamienią się w koszta!

WyrozumiałySłowik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2024, 15:18
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: WyrozumiałySłowik » 27 cze 2024, 15:22

Ja jestem bardzo zadowolony z założenia u siebie pompy ciepła. Oszczędność w rachunkach i czystość powietrza widać gołym okiem! Założyłem pompę 8kW. Temperatura cały rok w domu to 23 stopnie.

Barikello
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2024, 13:51
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Barikello » 30 cze 2024, 13:53

Pompa ciepła to dobry pomysł, ja korzystałem z takich usług i jestem zadowolony z jej wydajności.

jussur
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2024, 21:42
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: jussur » 24 wrz 2024, 22:26

Pytanie do osób, które dzierżawią lub mają na własność zbiornik na gaz, która opcja jest bardziej opłacalna? Słyszałam, że firmy które dzierżawią zbiornik na gaz, to po okresie dwóch lat drastycznie podnoszą cenę gazu? Proszę o odpowiedzi :)


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów